Usługi informatyczne EB@RT
ul. Piastowska 80-358
GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT
kontakt@it-ebart24.pl 510211096

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Bezpieczne dziecko w internecie

Zachowywanie zasad bezpieczeństwa w sieci dotyczy nie tylko dorosłych – coraz częściej użytkownikami Internetu są dzieci, które już od najmłodszych lat warto uwrażliwiać na potencjalne zagrożenia sieciowe.

Rzecz jasna istnieje oprogramowanie pozwalające ustawić poziom tak zwanej kontroli rodzicielskiej (czyli w praktyce ograniczyć dostęp do określonych treści), ale pamiętajmy, że domowy komputer dziecka to nie jedyne urządzenie, za którego pośrednictwem nasze dzieci korzystają z Internetu.

 

Dlatego właśnie najlepszym sposobem ochrony dziecka przed wieloma zagrożeniami internetowymi jest odpowiednia edukacja w tym zakresie. Warto, by nasze pociechy pamiętały i zachowywały następujące zasady bezpieczeństwa:

  • nigdy nie należy podawać żadnych informacji, które pozwalają nas zidentyfikować, szczególnie zaś osobom nieznanym lub nowopoznanym,
  • ta sama zasada dotyczy także zdjęć i filmików, które wolelibyśmy zachować dla siebie,
  • nie wolno umawiać się na spotkania z przypadkowo poznanymi w sieci osobami,
  • szczególnie jeśli taki ktoś nalega, by nie przyprowadzać ze sobą dorosłych,
  • zawsze należy zachowywać zasadę ograniczonego zaufania: nigdy nie można być pewnym, że ktoś nas nie oszukuje w trakcie rozmowy przez komunikator czy na jakimś czacie,
  • nigdy nie wolno otwierać wiadomości e-mail (ani znajdujących się w niej załączników) otrzymanych z nieznanego źródła albo od nowopoznanej przez sieć osoby – wiadomości takie mogą zawierać złośliwe oprogramowanie.

Przestrzeganie tych zasad oczywiście nie gwarantuje stuprocentowego bezpieczeństwa dla dzieci, ale dzięki zachowywaniu ich nasze pociechy będą znacznie mniej narażone na czyhające na nie niebezpieczeństwa.

Nasza firma Eb@rt oferuje szkolenia z zakresu bezpiecznego korzystania z internetu

Polub NAS!!!