Usługi informatyczne EB@RT
ul. Piastowska 80-358
GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT
kontakt@it-ebart24.pl 510211096

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Najlepszy antywirus właśnie stał się jeszcze lepszy

Bezpłatne programy zabezpieczające jeszcze nigdy nie były tak lekkie, intuicyjne i skuteczne.

Najpopularniejszy, darmowy program antywirusowy na świecie
  • Antywirus i antyspyware
  • Ochrona wszystkich wysyłanych i odbieranych wiadomości e-mail
  • Chroni przed infekcjami w trakcie sesji czatu
  • Powstrzymuje ataki z przejętych serwisów WWW
  • Darmowy do użytku domowego
  • Automatyczne aktualizacje bazy wirusów oraz programu

 

 

 

 avast! Free Antivirus można pobrać i używać bezpłatnie przez 30 dni. Po tym okresie program trzeba zarejestrować. Rejestracja jest bezpłatna i jest ważna kolejny rok.

 

Osłona antywirusowa i antyspyware

Najnowocześniejszy silnik skanowania dostarcza niezawodnego zabezpieczenia przed wirusami, oprogramowaniem szpiegującym i innymi formami złośliwego oprogramowania.

avast! to kompleksowa aplikacja, której zadaniem jest ochrona komputera przed możliwością zarażenia wirusami oraz zagrożeniem ze strony innego złośliwego oprogramowania.

Zbudowany na bazie nagradzanego silnika antywirusowego, program avast! posiada wszystkie cechy, jakich można oczekiwać od nowoczesnego programu antywirusowego. Wyposażony został w technologię zwalczania oprogramowania szpiegującego certyfikowaną wedle procedur West Coast Labs' Checkmark, jak też w moduł zwalczania rootkitów oraz silne funkcje samo-obrony. Obecnie szybkość skanowania została zwiększona a jednocześnie zwiększono zdolność wykrywania wirusów. Program zawiera "Osłony" działające w czasie rzeczywistym, które stale monitorują pocztę elektroniczną, połączenia internetowe i sprawdzają pliki znajdujące się w komputerze za każdym razem, gdy są one otwierane lub zamykane.

Program antywirusowy avast! wyposażono w całkowicie zmodernizowany interfejs użytkownika w celu ułatwienia skanowania.

Osłona systemu plików

Sprawdza każdy program w momencie uruchomienia oraz każdy inny plik w momencie jego otwierania lub zamykania. Jeśli wykryje coś podejrzanego, osłona systemu plików zapobiegnie uruchomieniu programu lub otwarciu pliku, aby zapobiec uszkodzeniu komputera i danych. Osłona systemu plików sprawdza także pliki pobierane przy użyciu programów do udostępniania plików, a także pliki otrzymane przez czat lub inne komunikatory.

Osłona poczty

Sprawdza przychodzące i wychodzące wiadomości pocztowe oraz zapobiega przyjmowaniu lub wysyłaniu wiadomości, które mogą być zarażone wirusem. 

Osłona WWW

Chroni komputer przed wirusami przenoszonymi przez Internet (przeglądanie stron, pobieranie plików, itd.). Wykryje i zablokuje znane lub potencjalne zagrożenia pochodzące z sieci, np. zhakowane strony internetowe, zainfekowane (potencjalnie lub rzeczywiście) złośliwymi skryptami. Jeśli wirus zostanie wykryty podczas pobierania pliku z Internetu, pobieranie zostanie wstrzymane, by zapobiec zarażeniu. Osłona WWW obsługuje teraz funkcje wcześniej zarządzane przez Osłonę Sieci oraz Osłonę przed skryptami. Oznacza to, że monitoruje również wszelką aktywność sieciową i blokuje wszystkie zagrożenia wykryte w sieci. Blokuje także dostęp do stron internetowych znanych jako niebezpieczne, a to w oparciu o bazę danych zainfekowanych adresów URL wykorzystywaną przez avast!. 

Software Updater

Moduł monitorujący zainstalowane na komputerze oprogramowania, informujący o ewentualnej konieczności ich aktualizacji, zapewniając tym samym ochronę przed szeregiem poważnych znanych luk w zabezpieczeniach.

Sandbox

Umożliwia użytkownikowi przeglądanie stron w sieci lub uruchamianie innych aplikacji w całkowicie odizolowanym środowisku. Jest to szczególnie użyteczne podczas przeglądania ryzykownych stron, ponieważ przeglądarka będzie całkowicie objęta strefą izolowaną [tzw. sandbox]. Chroni to przed uszkodzeniem komputera.

Strefa izolowana może również być wykorzystywana do uruchamiania jakichkolwiek innych aplikacji, które zdaniem użytkownika mogą być podejrzane. Można uruchomić program wewnątrz strefy izolowanej w celu określenia, czy jest bezpieczny, czy nie, a jednocześnie zachować pełną ochronę przed wszelkimi złośliwymi działaniami, które taki program może próbować wykonać. W przypadku infekcji w tej strefie, nie wydostanie się ona poza Sandbox i nie zarazi fizycznej maszyny.

Czyszczenie przeglądarki

Moduł ten wyświetla listę narzędzi/dodatków w przeglądarce wraz z oceną, jaką uzyskały one wśród użytkowników. Daje to możliwość wyłączenia ich lub też całkowitego usunięcia. Dostępna jest także opcja przywrócenia ustawień przeglądarek, takich jak strona domowa oraz domyślna wyszukiwarka internetowa. Moduł avast! Czyszczenie Przeglądarki jest bardzo użytecznym narzędziem, dzięki któremu przeglądanie Internetu jest szybkie i wiarygodne.

Dysk ratunkowy

Dysk ratunkowy pozwala utworzyć obraz własnej instalacji avast! na USB lub CD. Może zostać uruchomiony bez działającego na komputerze systemu operacyjnego. Jest to świetny sposób, aby naprawić mocno zainfekowany komputer.

Zdalne wsparcie

Narzędzie zdalnego wsparcia umożliwia udzielenie innej osobie zdalnego dostępu do komputera użytkownika. Jest to przydatne, gdy użytkownik ma jakieś kłopoty i chce, by inna osoba przejęła kontrolę nad jego komputerem i pomogła rozwiązać dany problem. 

Blokowanie witryn

Funkcję tę można wykorzystywać do blokowania dostępu do stron, które mają pozostać niedostępne dla dzieci lub innych użytkowników, np. stron dla dorosłych. 

Integracja z kontem avast!

Kontrola i zarządzanie wszystkich urządzeń chronionych przez avast! Konto tworzymy bezpośrednio z programu avast! 2014. Teraz konto avast! jest całkowicie zintegrowane w interfejsie produktu użytkownika w celu umożliwienia zarządzania wszystkimi urządzeniami z systemem avast!

Aktualizacje strumieniowe

Aktualizacje strumieniowe dają pewność, że nowe definicje wirusów przesyłane są do komputera użytkownika w czasie rzeczywistym i nie czekają na następną planową aktualizację. Każdego dnia co najmniej 250 mikro-aktualizacji bazy wirusów (wielkości zwykłej wiadomości tekstowej, co 3-5 minut) dających ochronę w czasie rzeczywistym przed zagrożeniami, m.in. zero-day. Ponieważ baza danych o wirusach będzie aktualizowana w trybie ciągłym, komputer będzie jeszcze lepiej chroniony nawet przed najnowszymi zagrożeniami. 

Avast! ComunnityIQ

Jest jednym z najszybszych na świecie źródłem danych sygnatur złośliwego oprogramowania. Ten system wczesnego ostrzegania oparty jest na danych dziesiątek milionów klientów, którzy anonimowo dzielą się informacjami na temat napotkanego złośliwego oprogramowania.

Obsługiwane systemy operacyjne:

Windows XP (min. Service Pack 2)

Windows Vista 

Windows 7, 8, 8.1, 10 (oprócz wersji Starter oraz RT)

Minimalne wymagania sprzętu:

 

Procesor Pentium 3, 128 MB pamięci RAM, 750 MB wolnego miejsca na dysku

 

Polub NAS!!!