Usługi informatyczne EB@RT
ul. Piastowska 80-358
GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT
kontakt@it-ebart24.pl 510211096

Program Avast Antywirus


avast Logo

Wybierz oprogramowanie Avast i zapewnij swoim urządzeniom ochronę na najwyższym poziomie! Pobierz Avast w wersji na komputer (dostępne oprogramowanie dla systemu Windows oraz Mac) oraz na telefon i ciesz się bezpieczeństwem na najwyższym poziomie! Koniec z wirusami, złośliwym oprogramowaniem czy kradzieżami tożsamości! Dlaczego warto wybrać właśnie Avast? Oprogramowanie tej firmy cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Ponad 400 milionów użytkowników komputerów wybrało już najlepszą ochronę od Avast - dołączysz do nich i Ty! Oprogramowanie od Avast zapewni Ci pełną ochronę w każdej sytuacji - teraz korzystaj z Internetu bez obaw.

Wersja płatna

Chcesz przekonać się, jak łatwo zapewnić swojemu urządzeniu ochronę na najwyższym poziomie? Wybierz płatną wersję antywirusa Avast - dostępne wersje na urządzenia mobilne (na telefon i tablet), a także na komputery (dla wszystkich systemów operacyjnych). Płatne subskrypcje Avast w doskonałych cenach! Specjalnie dla Ciebie mamy cały szereg wariantów oprogramowania do wyboru. W zależności od swoich potrzeb wybierz wersję antywirusa Avast dla domu, placówek edukacyjnych lub biznesu! Dostępne warianty szyte na miarę - Internet Security, Avast for Business czy Avast Server to tylko niektóre z przykładów wersji tego oprogramowania.

Wersja bezpłatna

Przekonaj się, że antywirus Avast jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie i Twojego komputera. Pobierz darmową wersję próbną już teraz i ciesz się najlepszym poziomem ochrony w każdej sytuacji! W wersji bezpłatnej możesz przez 30 dni w pełni korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie daje oprogramowanie Avast!

Rodzaje ochrony Avast

Avast jest jednym z najpopularniejszych programów antywirusowych, dzięki czemu instalowanym jest przez miliony użytkowników na całym świecie. To, w jaki sposób będzie chronił nasz komputer, zależy od wybranego przez nas pakietu. Darmowa wersja (pakiet free) pozwala mi.in. chronić komputer w czasie rzeczywistym oraz zabezpieczyć przeglądarkę internetową.

Poza wersją Free antywirus, zdecydować możemy się również na pakiety płatne. Pierwszy z nich zabezpiecza Twoje zakupy internetowe i wykrywa fałszywe strony. Pakiet Internet Security chroni prywatność w sieci oraz zabezpiecza przed spamem, natomiast pakiet największy, poza wymienionymi wcześniej zadaniami, realizuje również takie usługi jak usunięcie kluczowych danych na wypadek kradzieży.

Ochrona twojego smartfona - Android

Zarówno darmowa, jak i płatna wersja programu dostępna jest również w systemie android, instalowanym w urządzeniach mobilnych, takich jak smartfony czy tablety. Mobile Security pozwala uniknąć spamu oraz wpływu wielu szkodliwych i zawirusowanych aplikacji, które możemy omyłkowo pobrać z sieci Internet.

Co więcej, program oferuje również wiele usług dodatkowych, związanych chociażby z szyfrowaniem danych, blokowaniem niepożądanych połączeń, szybkim znajdowaniem bezpiecznych sieci bezprzewodowych, usuwaniem niepotrzebnych programów i plików czy lokalizacją urządzenia w przypadku kradzieży bądź zgubienia.

Zalety i właściwości - w czym jest lepszy od innych programów?

Podstawową przewagą programu Avast nad innymi jest to, iż pracuje on na silniku, który w niewielkim stopniu obciąża zasoby komputera. Dzięki temu jego praca nie zwalnia, czego nie można powiedzieć o wszystkich antywirusach dostępnych na rynku. Z powodzeniem można więc z niego korzystać nawet na kilkuletnich maszynach.

Do zalet programu należy zaliczyć również tak zwaną ochronę heurystyczną, która zabezpiecza komputer także przed wirusami, które nie znajdują się jeszcze w stosownych bazach. Wszystko to sprawia, że Avast posiada wiele certyfikatów i znaków jakości, a do tego jest polecany przez takie koncerny jak chociażby Microsoft.

Nowoczesne rozwiązania i funkcje

Mechanizmy, których próżno szukać u konkurencji - to właśnie wyróżnia program Avast. Nowoczesne rozwiązania zastosowane przez twórców związane są chociażby z systemem ochrony firm, Endpoint Protection. Dzięki niemu, stacje robocze i serwery pracujące w ramach przedsiębiorstwa zostaną zabezpieczone na wypadek ataków hakerskich. Dobrym pomysłem okaże się również skorzystanie z ochrony antyspamowej,

Avast to także szeroka paleta rozwiązań dla klientów domowych. Związane są one między innymi z ochroną sieci domowej, automatycznym aktualizowaniem bazy danych wirusów, zaporą ogniową, czyszczeniem przeglądarki (Browser Cleanup), niszczeniem danych czy z inteligentnym skanowaniem, w ramach którego program sprawdza wszelkie potencjalne zagrożenia, usuwając je zanim pliki zostaną zainfekowane.

Wymagania programu i opinie o Avast

Chcąc skorzystać z programu antywirusowego Avast, należy dysponować komputerem posiadającym co najmniej 256 MB pamięci RAM, 2 GB wolnej przestrzeni dyskowej, połączenie internetowe, procesor Intel Pentium 4, AMD Athlon 64 lub nowszy oraz konkretny system operacyjny. Wśród obsługiwanych licencji znajduje się między innymi Windows 10, 8.1 oraz 7. Program dostępny jest także na komputery Mac.

Analizując opinie o programie, szybko można dojść do wniosku, że większość z nich jest pozytywna. Skupiają się one przede wszystkim na łatwym i przejrzystym interfejsie użytkownika, wielu zróżnicowanych funkcjach ochronnych, niskich wymaganiach sprzętowych oraz na nienachalnym działaniu.

Ceny i koszty licencji

Chcąc uzyskać klucz licencyjny, należy zakupić odpowiednią wersję programu, która jest dostosowana do konkretnej liczby użytkowników. Rejestracja jednego urządzenia w programie Avast Internet Security będzie nas kosztowała około 150 złotych za rok. W przypadku 5 użytkowników będzie to już nieco ponad 300 złotych. 

Oficjalny umożliwia nam również zakup innych wersji, takich jak chociażby Pro Antyvirus (kod aktywacyjny kosztuje około 110 złotych za jednego użytkownika), Avast for linux (24 zł), File Server Security (1200 zł), Email Server Security (750 zł) czy Endpoint Protection, zakup którego obciąży nasze konto na kwotę około 100 złotych za roczną licencję dla jednego użytkownika. Oferta jest więc szeroka. 

Cracki - czyli czemu nie warto sciągać scrackowanych wersji?

Wiele osób, chcąc oszczędzić, decyduje się na pobranie nielegalnych wersji programu. Korzystanie z nich umożliwiają tak zwane cracki, czyli pliki łamiące zabezpieczenia licencyjne. Ich pobranie może wiązać się jednak z wieloma niebezpieczeństwami. Poza faktem, iż jest to kradzież, wskazać należy również to, że wielu twórców cracków specjalnie je infekuje, dzięki czemu mogą nie tylko sparaliżować nasz system, ale również uzyskać różnego rodzaju informacje (np. numery kont bankowych). Jeżeli więc nie jesteś pewien, czy program Avast jest Ci potrzebny, pobierz darmową wersje i przekonaj się sam, w sposób legalny i bezpieczny.

Polub NAS!!!