Usługi informatyczne EB@RT
ul. Piastowska 80-358
GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT
kontakt@it-ebart24.pl 510211096

Comodo antywirus


Comodo Antywirus

Czy możliwa jest tania i skuteczne ochrona antywirusowa? Program Comodo Antivirus udowadnia, że jak najbardziej tak. Gwarantuje on bowiem niezwykle zróżnicowane pakiety bezpieczeństwa, które opierają się na 7-poziomowej ochronie Comodo ITSM. Zapewnia bardzo skuteczne zredukowanie wszelkich potencjalnych zagrożeń.

Poszczególne licencje programu kierowane są do wielu klientów. Nasza firma przygotowała ofertę dla gmin, firm oraz użytkowników indywidualnych. Dzięki temu każdy może skorzystać między innymi ze skanowania w czasie rzeczywistym, blokady Firewall czy funkcji gwarantujących bezpieczeństwo w Internecie (dotyczy to również dzieci).

Informacje o firmie, historia programu Comodo

Za przygotowanie pakietów ochronnych odpowiada amerykańskie przedsiębiorstwo Comodo Group. Założone zostało w 1998 roku w celu wypełnienia zapotrzebowania na programy zabezpieczające pracę komputerów. Firma prowadzi również działalność w oparciu o wystawianie uznawanych certyfikatów bezpieczeństwa SSL.

Program Comodo jest rezultatem filozofii firmy, która od początku swojego istnienia chciała dostarczać na rynek rozmaite pakiety, które byłyby dostępne za darmo bądź za bardzo niską cenę. Potwierdzeniem tego jest bardzo popularny produkt Comodo Internet Security - skorzystać z niego może każdy, bez konieczności uiszczania opłaty.

Dlaczego Comodo, czyli zalety oprogramowania?

Oczywiście firma Comodo ma do zaoferowania dużo więcej pakietów, które spełniają wymagania bardzo zróżnicowanej grupy klientów. Nadal jednak są one oferowane za niską cenę i właśnie to jest największą zaletą programu. Podkreślić należy również funkcjonalność i "lekkie" działanie Comodo. Możliwe jest to miedzy innymi dzięki zastosowaniu technologii chmury Comodo.

O popularności poszczególnych pakietów bezpieczeństwa decyduje także ich kompatybilność z wieloma wersjami systemu Microsoft Windows (program działa nawet na wersji XP). Co więcej, z możliwości antywirusa skorzystać mogą również użytkownicy komputerów Mac oraz posiadacze wszelkiego rodzaju urządzeń mobilnych.

Rodzaje oprogramowania Comodo

Zróżnicowanie programu jest naprawdę spore. Poza wspomnianym Comodo Internet Security, klienci mogą skorzystać z wielu innych rodzajów ochrony. Wśród nich wymienić można między innymi skaner Spyware czy chociażby funkcję Application Control, dzięki której jesteśmy zarządzać procesami uruchamiania wszystkich zainstalowanych na dysku aplikacji.

W skład oferty firmy wchodzi również Comodo Internet Security Premium. Pakiet opiera się między innymi ochronie antywirusowej, zaporze sieciowej, mechanizmie Defense+ oraz rozbudowanych modułach dodatkowych. Nie można zapominać także o wersji Business Antivirus, która kierowana jest do klientów biznesowych.

Comodo Firewall

Jednym z najważniejszych poziomów w pakietach ochronnych omawianego programu jest Comodo Firewall. Jego największą zaletą jest fakt, iż gwarantuje on szerokie możliwości konfigurowania swojej pracy. Dzięki temu w dowolny sposób możemy dostosować wszelkie procesy związane miedzy innymi z filtrowaniem pakietów.

Firewall zapewnia także ochronę przed wszelkiego rodzaju atakami hakerskimi oraz próbami uzyskania dostępu do naszego osobistego konta i kluczowych danych. Program zabezpiecza także urządzenia użytkowników przed niebezpieczeństwami wychodzącymi oraz przychodzącymi. Zyskujemy więc ochronę kompleksową.

Rozwiązania mobilne - Android

Program występuje również w darmowej wersji przeznaczonej na urządzenia mobilne działające w ramach systemu operacyjnego Android. Oferuje ona pracę w czterech różnych trybach. Pierwszy z nich związany jest z inteligentnym skanerem, który przeszukuje zasoby telefonu bądź tabletu pod kątem działania rozmaitych wirusów.

Omawiany software może być wykorzystany także do obrony naszej prywatności w sieci oraz jako system antykradzieżowy, dzięki któremu możemy między innymi zlokalizować skradzione urządzenie bądź w sposób zdalny wyczyścić je ze wszystkich istotnych dla nas danych. Ostatnim trybem programu jest monitor ruchu. Poza tym, użytkownicy dostają dostęp do wielu funkcji dodatkowych, takich jak zarządzanie aplikacjami czy zapora sieciowa.

Opinie i ceny programu Comodo

Większość ocen Comondo jest bardzo wysoka. Wiąże się to przede wszystkim z bezpłatnością wielu funkcji programu, a także możliwością użycia zaawansowanych funkcji ochronny. Spośród nich wymienić należy IceDragon Browser, czyli specjalną, szybką i bezpieczną przeglądarkę internetową, Security Manager, dzięki której możemy zarządzać pracą oprogramowania oraz zaawansowaną wersję Pro antywirusa. Jeżeli chcesz przetestować możliwości Comodo, pobierz jedną z jego darmowych wersji.

Zarządzanie poprzez zdalny pulpit

Moduł Comodo zdalny pulpit który jest do Państwa dyspozycji bez dodatkowych opłat umożliwia zarządzanie wszystkimi stacjami PC i Serwerami poCennikprzez oprogramowanie Comodo RDP. Od teraz możesz dokonywać prac i pomocy zdalnej dla użytkownika będąc poza siecią lokalną. Nie ma potrzeby tworzyć na firewallu sieciowym specjalnych wyjątków usługa działa poprzez NAT. Zdalny pulpit uruchomisz bezpośrednio z przeglądarki web lub zainstalowanej aplikacji RMM.

 Główne cechy zdalnego pulpitu Comodo ITSM :

 

  • Monitoring nawet kliku stacji jednocześnie.
  • Brak potrzeby tworzenia jakichkolwiek wyjątków na Firewall/NAT
  • Działa na wszystkich systemach operacyjnych bez dodatkowych licencji.
  • Cichy audyt podgląd nawet bez zgody użytkownika.
  • Dzięki funkcjonalności RMM możliwość przesyłania plików pomiędzy stacjami.

 

 

 

Cennik Comodo ITSM

 

Cennik Comodo Endpoint Security 

Comodo End Point

Polub NAS!!!