Usługi informatyczne EB@RT
ul. Piastowska 80-358
GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT
kontakt@it-ebart24.pl 510211096

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Siec internetowa - kod cyfrowy binarny

Firmowe sieci komputerowe są bardzo łakomym kąskiem dla hakerów, ponieważ z reguły na włączonych w nią komputerach oraz serwerach przechowywana jest duża ilość ważnych dla funkcjonowania firmy informacji. Wartość tych danych bywa czasem wielokrotnie wyższa niż koszt samego sprzętu, który służy jako ich magazyn, co oznacza, że w przypadku utraty tych danych dane przedsiębiorstwo poniosłoby niepowetowane straty.

 

Dlatego właśnie zagadnieniem kluczowym jest odpowiednie zabezpieczanie sieci komputerowych przed nieautoryzowanym dostępem czy możliwością penetracji przez hakerów.

Dostęp do newralgicznych informacji powinien zatem być ograniczany i przydzielany w taki sposób, by miały go jedynie osoby, które rzeczywiście muszą korzystać z tych danych w trakcie pracy. Służą do tego odpowiednie narzędzia administracyjne, pozwalające każdemu użytkownikowi przypisać określone prawa dostępowe do informacji przechowywanych na firmowych serwerach.

Aby skuteczniej chronić się przed atakami z zewnątrz, bezwarunkowo należy posiadać dobrej klasy firewalla oraz oprogramowanie antywirusowe z automatycznie aktualizującymi się bazami danych zarówno na samym serwerze, jak i na każdym komputerze uzyskującym do niego dostęp.

Więcej informacji o oferowanym przez nas oprogramowaniu antywirusowym

Bardzo dobrym pomysłem jest także regularne tworzenie kopii bezpieczeństwa najważniejszych plików, by nawet w razie ataku hakerskiego albo awarii serwera wynikającej z działania czynników niezależnych (pożar, zalanie, itp.) nie stracić kluczowych danych.

Rozwiązania serwerowe dla firmy i klientów indywidualnych

Bezpieczeństwo informacji gromadzonych na dyskach twardych jest kwestią kluczową dla praktycznie każdej firmy niezależnie od jej wielkości, a także dla klientów indywidualnych w codziennej pracy korzystających z serwerów (np. jako środowiska testowego dla tworzonego oprogramowania).

Utrata tego rodzaju danych zawsze przekłada się na straty finansowe i choć nie w każdym przypadku są one tak samo dotkliwe, to w dłuższej perspektywie najbardziej opłacalna jest inwestycja w odpowiednie zabezpieczenia oraz niezawodny sprzęt.

Jako specjaliści IT-EBART24.pl potrafimy pomóc z doborem rozwiązań związanych z bezpieczeństwem w internecie dla klientów indywidualnych, firm oraz urzędów publicznych. Zapraszamy do kontaktu!

Dobrym rozwiązaniem dla klientów instytucjonalnych jest inwestycja w rozwiązania serwerowe charakteryzujące się wydajnością wystarczającą na bieżące potrzeby firmy, a jednocześnie pozwalające na łatwą rozbudowę o dodatkowe moduły (dyski, pamięć, procesory) w razie zaistnienia takiej konieczności.

Polub NAS!!!