Usługi informatyczne EB@RT
ul. Piastowska 80-358
GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT
kontakt@it-ebart24.pl 510211096

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

avast! Endpoint Protection Suite Plus


Wszechstronna ochrona komputerów i serwerów.

 

Chroń jednocześnie komputery oraz serwery plików i poczty e-mail. Dzięki integracji z systemami SharePoint i Exchange jest to idealna ochrona dla firm wymagających wszechstronnego bezpieczeństwa.

 • Antywirus
 • Ochrona sererów Sharepoint
 • Ochrona serwerów Microsoft
 • SafeZone
 • Sandbox i Auto-Sandbox
 • Firewall
 • Antyspam
 • Antyrootkit
 • Antyspyware
 • Ochrona serwerów Exchange

avast! Endpoint Protection Suite zbudowano na naszym certyfikowanym silniku ochrony przed wirusami i oprogramowaniem szpiegującym i zapewnia użytkownikowi wszystko, co potrzeba, by zapobiegać utracie danych z komputerów oraz serwerów , czyli: centralne zarządzanie/aktualizacje za pomocą przeglądarki, zdalną instalację, alerty bezpieczeństwa w czasie rzeczywistym, harmonogram automatycznego skanowania, i wiele więcej.

Oprogramownie dostępne jest z jedną z dwóch konsol zdalnej administracji:

 • Small Office Administration - łatwą w instalacji i prostą w obsłudze, przeznaczoną do zarządzania max. 200 komputerami,
 • Enterprise Administration - dla zaawansowanych administratorów, przeznaczoną do zarządzania większą ilością komputerów.
Osłona antywirusowa i antyspyware

Najnowocześniejszy silnik skanowania dostarcza niezawodnego zabezpieczenia przed wirusami, oprogramowaniem szpiegującym i innymi formami złośliwego oprogramowania.

avast! to kompleksowa aplikacja, której zadaniem jest ochrona komputera przed możliwością zarażenia wirusami oraz zagrożeniem ze strony innego złośliwego oprogramowania.

Zbudowany na bazie nagradzanego silnika antywirusowego, program avast! posiada wszystkie cechy, jakich można oczekiwać od nowoczesnego programu antywirusowego. Wyposażony został w technologię zwalczania oprogramowania szpiegującego certyfikowaną wedle procedur West Coast Labs' Checkmark, jak też w moduł zwalczania rootkitów oraz silne funkcje samo-obrony. Obecnie szybkość skanowania została zwiększona a jednocześnie zwiększono zdolność wykrywania wirusów. Program zawiera "Osłony" działające w czasie rzeczywistym, które stale monitorują pocztę elektroniczną, połączenia internetowe i sprawdzają pliki znajdujące się w komputerze za każdym razem, gdy są one otwierane lub zamykane.

Program antywirusowy avast! wyposażono w całkowicie zmodernizowany interfejs użytkownika w celu ułatwienia skanowania.

Osłona systemu plików

Sprawdza każdy program w momencie uruchomienia oraz każdy inny plik w momencie jego otwierania lub zamykania. Jeśli wykryje coś podejrzanego, osłona systemu plików zapobiegnie uruchomieniu programu lub otwarciu pliku, aby zapobiec uszkodzeniu komputera i danych. Osłona systemu plików sprawdza także pliki pobierane przy użyciu programów do udostępniania plików, a także pliki otrzymane przez czat lub inne komunikatory.

Osłona poczty

Sprawdza przychodzące i wychodzące wiadomości pocztowe oraz zapobiega przyjmowaniu lub wysyłaniu wiadomości, które mogą być zarażone wirusem. 

Osłona WWW

Chroni komputer przed wirusami przenoszonymi przez Internet (przeglądanie stron, pobieranie plików, itd.). Wykryje i zablokuje znane lub potencjalne zagrożenia pochodzące z sieci, np. zhakowane strony internetowe, zainfekowane (potencjalnie lub rzeczywiście) złośliwymi skryptami. Jeśli wirus zostanie wykryty podczas pobierania pliku z Internetu, pobieranie zostanie wstrzymane, by zapobiec zarażeniu. Osłona WWW obsługuje teraz funkcje wcześniej zarządzane przez Osłonę Sieci oraz Osłonę przed skryptami. Oznacza to, że monitoruje również wszelką aktywność sieciową i blokuje wszystkie zagrożenia wykryte w sieci. Blokuje także dostęp do stron internetowych znanych jako niebezpieczne, a to w oparciu o bazę danych zainfekowanych adresów URL wykorzystywaną przez avast!. 

Osłona sieciowa

Monitoruje wszelką aktywność sieciową i blokuje wszelkie zagrożenia wykryte w sieci. Blokuje także dostęp do stron internetowych znanych jako niebezpieczne, a to w oparciu o bazę danych zainfekowanych adresów URL wykorzystywaną przez avast!.

Osłona przed skryptami

Wykrywa złośliwe skrypty i zapobiega ich wykonywaniu. Osłona przed skryptami wykrywa i blokuje nie tylko złośliwe skrypty pochodzące z sieci (zagrożenia zewnętrzne), ale także skrypty pochodzące z innych źródeł, takich jak strony WWW zapisane na dysku lub przechowywane w pamięci podręcznej przeglądarki, itd.

Osłona komunikatorów

Sprawdza pliki pobierane przez komunikatory lub programy do "czatowania".

Osłona P2P

Sprawdza pliki pobierane za pomocą popularnych programów peer-to-peer (P2P) do współdzielenia plików.

Monitorowanie zachowań

Moduł monitoruje wszystkie wykonywane w komputerze działania, wykrywa i blokuje działania niecodzienne, które mogą wskazywać na obecność złośliwego oprogramowania. Czyni tak stale monitorując punkty wejścia komputera za pomocą specjalnych czujników, w celu wykrycia wszelkich podejrzanych zachowań.

Sandbox

Umożliwia użytkownikowi przeglądanie stron w sieci lub uruchamianie innych aplikacji w całkowicie odizolowanym środowisku. Jest to szczególnie użyteczne podczas przeglądania ryzykownych stron, ponieważ przeglądarka będzie całkowicie objęta strefą izolowaną [tzw. sandbox]. Chroni to przed uszkodzeniem komputera.

Strefa izolowana może również być wykorzystywana do uruchamiania jakichkolwiek innych aplikacji, które zdaniem użytkownika mogą być podejrzane. Można uruchomić program wewnątrz strefy izolowanej w celu określenia, czy jest bezpieczny, czy nie, a jednocześnie zachować pełną ochronę przed wszelkimi złośliwymi działaniami, które taki program może próbować wykonać. W przypadku infekcji w tej strefie, nie wydostanie się ona poza Sandbox i nie zarazi fizycznej maszyny.

SafeZone

Funkcja SafeZone umożliwia otwarcie prywatnego, odizolowanego wirtualnego okna na pulpicie, które zapewnia bezpieczeństwo poufnych transakcji finansowych online. To świetne rozwiązanie do korzystania z witryn aukcyjnych, kupowania biletów, rezerwowania pokoi hotelowych i lotów, grania online i wszelkich transakcji pieniężnych. 

WebRep

WebRep jest opcjonalną wtyczką do przeglądarki internetowej. Moduł ten pracuje w oparciu o informacje otrzymywane z globalnej społeczności użytkowników programu avast! Dzięki temu baza potencjalnie niebezpiecznych stron jest cały czas powiększana. Informacje przekazane od użytkowników są także weryfikowane przez samego producenta. Dzięki temu modułowi użytkownik od razu widzi na jakiej stronie się znalazł i czy jest ona potencjalnie niebezpieczna (znacznik pomarańczowy) , bardzo niebezpieczna (znacznik czerwony), bezpieczna (znacznik zielony) w module WebRep. Jest to łatwe i czytelne narzędzie nawet dla najmniej zaawansowanych użytkowników komputera i pozwala uniknąć im wielu zagrożeń znajdujących się na niebezpiecznych witrynach.

Zdalne wsparcie

Narzędzie zdalnego wsparcia umożliwia udzielenie innej osobie zdalnego dostępu do komputera użytkownika. Jest to przydatne, gdy użytkownik ma jakieś kłopoty i chce, by inna osoba przejęła kontrolę nad jego komputerem i pomogła rozwiązać dany problem. 

Blokowanie witryn

Funkcję tę można wykorzystywać do blokowania dostępu do stron, które mają pozostać niedostępne dla dzieci lub innych użytkowników, np. stron dla dorosłych. 

Aktualizacje strumieniowe

Aktualizacje strumieniowe dają pewność, że nowe definicje wirusów przesyłane są do komputera użytkownika w czasie rzeczywistym i nie czekają na następną planową aktualizację. Każdego dnia co najmniej 250 mikro-aktualizacji bazy wirusów (wielkości zwykłej wiadomości tekstowej, co 3-5 minut) dających ochronę w czasie rzeczywistym przed zagrożeniami, m.in. zero-day. Ponieważ baza danych o wirusach będzie aktualizowana w trybie ciągłym, komputer będzie jeszcze lepiej chroniony nawet przed najnowszymi zagrożeniami. 

Avast! ComunnityIQ

Jest jednym z najszybszych na świecie źródłem danych sygnatur złośliwego oprogramowania. Ten system wczesnego ostrzegania oparty jest na danych dziesiątek milionów klientów, którzy anonimowo dzielą się informacjami na temat napotkanego złośliwego oprogramowania.

Wymagania systemowe:

1. Ochrona punktów końcowych

Obsługiwane systemy operacyjne

Windows XP (SP2), Vista, 7, 8, 8.1, 10, Windows Server (wszystkie wersje od 2003, oprócz Server Core) 

Minimalne wymagania sprzętu

Procesor Pentium 3, 256 MB pamięci RAM, 500 MB wolnego miejsca na dysku

2. Zdalne zarządzanie Small Office Administration

Obsługiwane systemy operacyjne

Windows XP (SP2), Vista, 7, 8, 8.1, 10, Microsoft Windows Server (wszystkie wersje od 2003, oprócz Server Core) 

Procesor Pentium 3, 512 MB pamięci RAM, 900 MB wolnego miejsca na dysku

3. Zdalne zarządzanie Enterprise Administration

Obsługiwane systemy operacyjne

Windows XP (SP2), Vista, 7, 8, 8.1, 10, Microsoft Windows Server (wszystkie wersje od 2003, oprócz Server Core) 

Procesor Pentium 3, 512 MB pamięci RAM, 900 MB wolnego miejsca na dysku

 

Polub NAS!!!